Image Alt

Jadore Dekor

A Pinteresten túl: egy egyszerűnek tűnő esküvői dekoráció matematikája

Az esküvői dekorációk világa látszólag könnyed és egyszerű lehet, különösen akkor, ha az ember csak egy szépen komponált képet lát a Pinteresten. Azonban a valóság ennél sokkal gazdagabb és összetettebb. Számos apró részletre van szükség annak érdekében, hogy egy letisztult és elegáns esküvői dekorációt valósítsunk meg.

Vegyük például azt a közkedvelt asztaldekorációt, ahol csak néhány váza virággal látszik az asztalon futó zöld garland között és egy pár gyertya a hangulat kevdéért. Ez mögött a látszólagos egyszerűség mögött valójában egy tökéletesen kidolgozott összhang és sok apró részlet rejlik.
Egy átlagos esküvőn például, ahol körülbelül 200 vendég vesz részt, 20 tábla asztallal számolva, a felhasznált elemek száma kb 400 darab. 400!!🫣😳 ( a főasztalról és egyébről még szó sem esett)

Ezek a részletek néha elkerülhetik a laikus szemét, akik könnyen azt hihetik, hogy csak néhány virág és váza, meg pár gyertya van az asztalon.

Azonban a valóság ennél sokkal bonyolultabb.

Hogy jön ki a matek?
Egy ilyen jellegű esküvői asztaldekoráció tartalmaz asztalonként körülbelül 12 db vázát (ez összesen 240), 3 talpas üveg gyertyatartót (ez akkor 60 db) , 2 darab üveghengert tömbgyertyával (40 db összesen) 2 darab menükártya tartót (40 db) és asztalszámot (20db).

Mindezeken felül még rengeteg szárazságtűrő zöld ág és virág is felhasználásra kerül, hogy tökéletes egységet alkossanak az asztalok dekorációs elemei között.

Ahhoz, hogy ezek az apró részletek összhangban legyenek egymással és a párok elképzeléseivel, szükség van egy tapasztalt és kreatív dekorációs szakemberre. Az esküvői dekorációk művészete sokkal több, mint amit az első pillantásra látni lehet – ez a részletek odafigyelése és az apró elemek tökéletes összehangolása.

Azért gondolom, hogy fontos beszéljünk ezekről a számokról mert sokan nem gondolnak bele, látják at, az amit látnak az interneten egy asztalon, mit is jelent összességében egy esküvőn.

Köszönöm, hogy elolvastad, ha érdekesnek találtad oszd meg másokkal is! 🙂

Tisztelettel,
Fazakas Réka